top of page

CİLT ÇATLAKLARI NEDEN OLUŞUR?
Cilt çatlakları, sık kilo alıp vermelerde, ergenlik ve gebelik dönemlerinde ortaya çıkabiliyor. Esasında hormonal bir problem olan deri çatlakları (stria) ciltteki kolajen dokunun parçalanması ve elastin liflerin hasarı sonucu meydana gelir. Kortizon kullanımı gibi durumlarda da ortaya çıkabilir.
CİLT ÇATLAKLARI KENDİ KENDİNE GEÇER Mİ?
Cilt çatlaklarının kendi kendine geçmesi mümkün değildir. Ancak, çatlağın oluşum şekli göz önüne alınıp değerlendirildiğinde etkisinin azaldığı durumlar görülebilir. Örneğin; ergenlik veya gebelik döneminde oluşan çatlakların etkisinin azalması pek görülen bir durum değilken, kortizon kullanımı sonucu oluşan deri çatlaklarının etkisinin azaldığı, izlerin düzelme eğilimine girdiği görülebilmektedir.
DERİ ÇATLAKLARINI ÖNLEMEK MÜMKÜN MÜ?
Deri çatlaklarının oluşum sebepleri tam olarak bilinmediği için, cilt çatlaklarını önlemek mümkün değildir. Ama çatlakların erken fark edilmesiyle birlikte, çatlak renginin beyaza dönmeden hafif pembe haldeyken dışarıdan uygulanan bitkisel yağlar, kremler vs. topikal ürünlerle etkileri kısmen azaltılabilir.
Uyarı: İşlem sonucu ve kalıcılığı kişinin cilt yapısına ve metabolizmasına bağlı olarak değişiklik gösterir. Daha fazla bilgi için uzmanlarımızla iletişime geçin. 
Seansa giren danışanlarımıza 21 günlük ev devam ürünleri verilir. Ürünlerin düzenli olarak kullanılması çatlak onarımı için oldukça önemlidir.

SIKÇA SORULAN SORULAR?
İŞLEM KAÇ SEANSTIR?

Toplam 3 seanstan oluşan bu uygulamayla daha ilk seanstan itibaren 5-10 gün içinde hissedilir ve tatminkâr sonuçlar elde edebilirsiniz. En fazla 3 seans yapılır.
SEANS ARALIKLARI KAÇ GÜNDÜR?
Seans aralıkları en az 21 gün en fazla 30-35 gündür.
AYNI ANDA BİRDEN FAZLABÖLGE YAPILABİLİR Mİ?
Uygulamayı yapacak olan uzmanınızla görüşüp işlem sırasında daha uygun karar verilir. Kişinin cilt yapısında aranan bazı kriterler sağlanıyorsa aynı anda birden fazla bölgede uygulama yapılır.

UYGULAMA ESNASINDA CANIM YANAR MI?
İşlem esnasında ve sonrasında herhangi bir olağandışı ağrı ya da acı hissedilmemektedir.

UYGULAMA SONRASI SOSYAL VE İŞ HAYATIMA DEVAM EDEBİLİR MİYİM?
İşlemden 4 saat sonra hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Uygulama yapılan bölgede vakumlama sonucu nadiren de olsa kızarma ve morarma oluşması normaldir.
İLK SEANSTA HEMEN SONUÇ ALINIR MI?
En düşük başarı oranımız %30 en yüksek başarı oranımız %80’dir. Bu durum kişiden kişiye değişiklik gösterir.
NEDEN 3 SEANS?
Bazı kişilerde iyileşme geç gerçekleştiği için 3 seansa kadar çıkmak gerekebilir.
TAHRİŞ VE KIZARIKLIK NE ZAMAN GEÇER?
3-7 gün içerisinde geçer.
ÇATLAK UYGULAMASI YAPILAN BÖLGEYE BAŞKA İŞLEM YAPTIRABİLİRMİYİM?
Çatlak işleminden 1 ay sonra farklı işlemler yaptırabilirsiniz.
GELMEDEN ÖNCE YAPMAM GEREKEN BİRŞEY VAR MI?
Duş alıp gelmenizi tavsiye ederiz.
İŞLEM SONRASI KONTROLE GELMELİMİYİM?
Evet, mutlaka 1 ay sonra kontrole gelinmelidir.

bottom of page