top of page

PASİF JİMNASTİK
NEDİR?

Pasif jimnastik, aletleri sorunlu bölgeye çeşitli pet veya değişik aparatlar yoluyla faradik elektrik akımları göndererek cilt ve cilt altı dokularda kasılmalar meydana getirmek ve bu sayede yağ depolanmasının bulunduğu alanda ki yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlamak amacını güden cihazlardır.
YARARLARI NELERDİR? 
- Pasif jimnastiğin diğer amacı, kilo verimi ile boşalan yağ hücrelerinin ve bölgelerin sıkılaşmasını sağlamaktır. 
- Ayrıca kan dolaşımını ve hareketliliği hızlandırdığı için kireçlenme ve selülite karşı yardımcı etkileri olmaktadır. Uygulanan kişide incelme ile birlikte eklem ve bağ dokusunu destekler. 
- Pasif jimnastik, aktif jimnastikte olduğu gibi kas artışı ve kilo artışı yapmaz, vücutta herhangi bir bozulma meydana getirmez. Etkileri kalıcı olan pasif jimnastik, uygulanan program bittikten sonra 6kg artışa kadar vücutta herhangi bir görüntü değişikliği olmasını engeller, diğer bir ifade ile vücutta kas artışına bağlı şekil bozukluğu yapmaz.

KİLO VERİMİ SAĞLAR MI?
- Kilo verimi sağlar ama diyet ve aktivite ile mutlaka desteklenmelidir.
SEANS SÜRESİ NE KADARDIR?
- Ortalama 30–40 DK. lık uygulamalar yeterlidir.
HAFTADA KAÇ SEANS GİRİLİR?
- Gün aşırı uygulamalar şeklinde olabildiği gibi; istenirse her günde girilebilinir.
SAKINCALI OLDUĞU DURUMLAR VAR MIDIR?
- Bilinen bir sakıncası yoktur. Kalp ritim bozukluğu olanlar kullanamazlar.
SONUÇ:
- Gün aşırı olacak şeklinde, aylık–12 seans veya daha uzun süreler uygulanan Pasif jimnastik ile ömür boyu sağlıklı ve ince kalabilir ve hep aynı kiloda kalmanın mutluluğunu yaşayabilirsiniz.

bottom of page