top of page

Karbon Peeling; karbon solüsyon ve Q-Switch lazer kullanılan, cildi yenileyen, lekelerden arındıran ve gençleştiren en iyi cilt bakımı uygulamalarındandır.
Lekeler, sivilce izleri, canlılığını yitirmiş soluk bir ten, her yaştan kadın ve erkeğin aynadaki görüntüsünden hoşnut olmayışının en yaygın sebebidir. Lazer teknolojilerinin medikal estetiğe en büyük armağanlarından biri olan karbon peeling lazer, tüm bunları ortadan kaldırabilen harika bir cilt bakımıdır.
Cilt bakımının en önemli konusu kırışıklıklarla mücadele gibi görünüyor olsa bile; karbon peeling tedavisiyle lekelerden arınmış, sağlıklı bir canlılık kazanmış, ton farklarından arınmış, tazelenmiş bir cilde baktığımızda ince kırışıklıkların o kadar da göze batmadığını fark edebilirsiniz.
Uygulama sırasında Q-Swich lazer bağ dokuyu uyardığı için fibroblast hücrelerini harekete geçirir, bu sayede cildin gençlik kaynağı kolajen üretimi tetiklenir ve dokunun elastikiyet yeteneği artar.  
Güzelliğinize gölge düşüren, cildinizin ışıltısını, gençliğin canlı rengini alan, epidermise yerleşmiş lekelerden kurtulmak için bu tedavi ile tanışmalısınız.

Karbon Peeling Nedir?
Yenilemek ve gençleştirmek prensibiyle çalışan karbon peeling; çeşitli sebeplerle oluşan cilt lekelerinin giderilmesinde, genişlemiş gözeneklerin sıkılaştırılmasında, sivilce ve sivilce izlerinin tedavisinde çok kısa sürede etkili sonuçlar elde etmemizi sağlayan, güçlü bir cilt bakımı sistemidir.
Üstün teknolojik özelliklere sahip Q-Switch lazer, uygulama sırasında pigmentasyon ve gözenek sorularını çözerken, dermis doku üzerindeki etkisiyle de cildin kendi kendini onarma yeteneklerini tetikleyerek karbon peelingi çok fonksiyonlu bir hale getirir.

Karbon Peeling Nasıl Uygulanır?
Karbon peeling uygulaması öncesinde cilt temizlenir. 
Karbon solüsyon, ince bir tabaka halinde, göz çevresinden kaçınarak tüm cilde uygulanır. 15 dakika kadar solüsyonun kuruması beklenir.
Muayene esnasında cildin gereksinimlerine göre uzman tarafından oluşturulan programa uygun şekilde  lazer atışları ile karbon ciltten uzaklaştırılır. 
İşlem tamamlandıktan sonra cilt yüzeyi temizlenir, uygun bakım kremleri ve güneş koruyucu ile tedavi sonlandırılır. 

Karbon Peeling Kimlere Yapılır?
Akne problemi yaşamış ergenlik çağını geçmiş tüm genç kız ve erkekler, herhangi cilt problemlerini kalıcı olarak tedavi etmek ve genç görünmek isteyen her yaştan erkekler, hamile ve emzirme döneminde olmayan her yaştan kadınlar karbon peeling ile gençleşebilir, cilt problemlerini iyileştirebilir, bakımlı ve hoş bir sima sahip olabilirler.
Karbon Peeling Zararlı Mı?
FDA onaylı, hassas ciltlerde bile güvenle kullanılabilen, düşük soyulma efekti ile cildin kendini yenilemesini nazikçe sağlayan bu işlem, yüksek memnuniyet kazanmış bir uygulamadır Karbon peeling, etkileri uzun zaman kalıcı olan cilt bakımları arasındadır. 

Erkekler Karbon Peeling Yaptırabilir Mi?
Karbon peeling yaptıranlar arasında kadınlar yoğunlukta olsa da erkekler de özellikle yanaklardaki sivilce izlerinden kurtulmak, akne ve siyah nokta tedavileri için karbon cilt bakımını tercih etmektedirler.
 

bottom of page