top of page

EMS CIRC SLIM:

Genetik faktörlerden kaynaklanan bölgesel yağlanma ve  beden tipine bağlı olarak belli bölgedeki yerleşik kiloların  tedavisinde, EMS CIRC SLIM inaktif kas geliştirme uygulaması, mucize sonuçlar elde etmemizi sağlıyor. 
30 dakika gibi kısa sürelerde, odaklanılan kas ya da kas grubu üzerinde, yüksek yoğunluklu elektromanyetik dalgalar aracılığıyla yoğun fiziksel egzersiz uygulayan EMS CIRC SLIM, kas yoğunluğunu arttırarak bölgesel yağ yakımı destekliyor ve böylece bölgesel zayıflama, incelme sağlamış oluyor. 
EMS CIRC SLIM; hali hazırda düzenli spor yapmakta olan, kilo sorunu ya da bölgesel yağlanma problemi yaşamayan kadın ve erkekler arasında spor aktivitelerini, estetik ve fit görüntüyü desteklemek amacıyla da tercih edilmektedir.
Oldukça etkili, sonuç odaklı, güçlü bir tedavi yöntemi olması sebebiyle tek başına kullanılabileceği gibi yine diğer yöntemlerle, özellikle kolajen üretimini aktive eden ve elastin liflerini sıkılaştıran yüksek ısı uygulamaları ile kombine edilebilir.
EMS CIRC SLIM cihazı, hızlı ve sağlıklı bir şekilde istediğimiz bölgedeki kaslara  bizim yerimize ekstrem sayılarda egzersiz  yaparak imkansızı başarır, bir rüyayı gerçekleştirir. 


 

1) Yağ Yakar:
Yağlanma, vücudun günlük olarak aldığı kalori ile harcanan kalorinin dengeli olmadığı durumda bedenin yakamadığı yağı depolaması gibi düşünülebilir. Yoğun egzersiz, vücutta biriken yağın enerji olarak kullanılmasını sağlar. Ayrıca EMS CIRC SLIM metabolizmayı hızlandırdığı için yağ yakımını uzun süre desteklemeye devam eder.
Egzersizlerin en büyük etkisi tüm dokulardaki oksijen miktarının artmasıyla kan dolaşımının harekete geçmesini ve lenf drenaj sisteminin uyarılmasını sağlamaktır. Çünkü dolaşım bozukluğu yağ dokusunun büyümesine neden olur, lenf drenaj sistemi iyi çalışmadığında fazla yağ ve diğer atıklar vücuttan tahliye edilemediği için, depolanır. EMS CIRC SLIM, yağ doku üzerindeki direkt etkisi ve metabolizmik sonuçlarıyla, cihazlı sistemler arasında maksimum yağ yakımını sağlayan en etkili uygulamadır. 

2) Kas Güçlendirir:
Hiit+Hypertrophy (Combo 1), Hypertrophy+Strength (Combo 2), Kas Kuvveti Arttırma, Kas Hacmi Büyütme, Yüksek Yoğunluklu İnterval Antrenman gibi uygulama seçenekleri bulunan Em Slim karın kasları, popo kaldırma (gluts), omuz ve kollar, ön ve arka bacak kasları üzerinde ayrı ayrı çalışan egzersiz programları sayesinde kas kütlesini artıran, etkili bir kas güçlendirme cihazıdır. Egzersizler, her kas ve kas grubu için özel olarak programlanabilir ve spor yaparak ulaşması zor kas grupları dahi bu şekilde kolayca çalıştırabilir. 

EMSCIRC SLIM Uygulamasının Avantajları 
EMS CIRC SLIM’in başarısının sırrı HI-EMT teknolojisinin (high-intensity electromagnetic technology) supramaximal kasılmalar elde etmemizi sağlıyor olması diyebiliriz. Supramaximal kasılmalar, normalden daha uzun süreli kasılmalardır. Kaslar, bu gerginliği uzun süre tutmaya adapte olduklarında çok daha kolay ve daha hızlı bir şekilde güçlenirler, böylece kas kütlesi büyümeye devam eder. 
EMS CIRC SLIM uygulaması ile bedende elde edebileceğimiz değişimleri şöyle sıralayabiliriz;   
Bölgesel incelme sağlar.
Kan dolaşımı harekete geçirir.
Lenf drenaj sistemini destekler.
Metabolizma hızını artırır.
Vücut kitle indeksini dengelemeye yardımcı olur.

Seans sayısı uygulama bölgesine göre değişse de genel olarak 4 ile 8 seans hafta 1-2 uygulama olmak üzere hazırlanan EMS CIRC SLIM protokolü tamamlandıktan sonra koruma amaçlı  yılda bir defa tekrarlanabilir. Sağlıklı her yaştan kadın ve erkek, EMS CIRC SLIM ile dilediği fiziğe sahip olmak için kliniğimize başvurabilir.
EMS CIRC SLIM yeni jenerasyon yüksek yoğunluklu elektromanyetik teknolojisi ile vücut yapılandırma uygulamasının avantajlarını sıralamak gerekirse; 
Ameliyatsız vücut şekillendirme ve bölgesel zayıflama yöntemidir. 
İyileşme dönemlerine gereksinim duyulmaz.
Sosyal ve iş hayatına ara vermeniz gerekmez.
Herhangi bir kesi ve yara izi bırakmadan incelme, sıkılaşma sağlar.

bottom of page