top of page

PRX , Tyrosinase enzimini baskılayarak cilt lekelerinin rengini açar, yeni leke oluşmasını engeller ve cildin melanin dengesini yeniden oluşturur. 
PRX, cildin canlılığını gölgeleyen lekelere tek seansta veda etmenizi sağlayan, leke tedavisinde oldukça etkili bir cilt canlandırma ve yenileme sistemidir. Yıllardır her yolu denemiş ama lekelerden bir türlü kurtulamamış birçok kişiyi hayal ettiği cilde kavuşturan PRX, sizin de tam aradığınız cilt yenileme ve leke tedavisi sistemi olabilir. 
Cilt lekelerinin oluşumu birçok sebepten kaynaklanmaktadır ve genç ciltlerde dahi çok sık karşılaştığımız bir problemdir. Kişiyi olduğunuzdan daha yaşlı gösterir çünkü lekeler cildin cansız, hasta, gölgeli görünmesine neden olur. Başka bir ifadeyle, cildin canlılığını, gençliğini gölgeler. Orta yaşlı ya da yaşlanma etkilerinin başladığı yüzlerde ise cilt lekelerinin etkisi çok daha ağır olabileceği için tahammül etmesi zor olabilir. 
PRX, uygulaması ile cildi aydınlatıp, gölgeleri ortadan kaldırıyoruz. Lekeli, ölü derinin altından tazecik ve pırıl pırıl bir cilt ortaya çıkıyor. Tam da bu özelliğinden ötürü PRX ‘ i cilt canlandırma işlemi olarak da ifade ediyoruz. 
Epidermisi kaplayan lekeler yüzünden mutsuz olan her yaştan kadın ve erkek üzerinde güvenle uygulanabilen PRX, leke tedavisinde en güçlü uygulamaların başında gelen, mucize etkisi ile  cildi yenileyen ve canlandıran, sonuç odaklı ve popüler bir uygulamadır. 

PRX İnatçı Cilt Lekeleri Üzerinde Etkili 
Melazma, hamilelik ya da hormonal birtakım problemler nedeniyle oluşan, lekelenmenin bir maske gibi tüm yüzü sardığı, tedavisi en güç, inatçı cilt lekesi türüdür. PRX, melazma üzerinde de işe yarar sonuçlar elde edebildiğimiz bir uygulamadır. Birçok cilt lekesi, PRX ile iki seferde yok olabilirken melazma tedavisinde üçüncü veya dördüncü seansa genellikle gereksinim duyulur. Lekelenme çok ağır, derin ve eski ise diğer leke tedavileri ile kombine edilerek biraz daha uzun bir protokol uygulanabilir. Bu yöntemler ile yıllardır lekelerinden kurtulamayan birçok kadını hayal ettiği gibi lekesiz bir cilde kavuştuğunu belirtmek isterizIşık peeling ile tedavi edebildiğimiz  diğer cilt lekelerini sıralamak gerekirse;
Güneş Lekelerinin Tedavisi:
Göz çevresi, alın, dudak üstü gibi belli bölgelerde  daha koyu ve yüzün genelinde irili ufaklı lekeler, renk farkları olarak da karşımıza çıkan güneş lekelerinin tedavisinde PRX 2 seansta tam istediğimiz sonucu genellikle sağlar.
Akne Skarlarının Tedavisi:
PRX ; ciltte çukurlaşmış ergenlik döneminden kalma ağır akne ve sivilce izleri üzerinden en etkili sonuçları elde ettiğimiz uygulamadır. Her türlü hafif izlerini kolayca ortadan kaldırır. 
Yaşlılık Lekelerinin Silinmesi:
Cildin dokuları arasında, kimi zaman derin yerleşimli de olabilen yaşlılık lekeleri bazı insanları pek rahatsız etmezken yaşı çok fazla işaret edebildiği için kimi insanların canını sıkabilir. Yaşlılık lekeleri PRX’in kolaylıkla tedavi ettiği leke türlerinden biridir.
Ciltte Ton Farkının Giderilmesi:
Ton farkları, pigmentasyon benekleri, kararma gibi durumların, kişiden kişiye göre değişen, birçok nedeni olabilir. Uygulamanın kalıcı olması için, örneğin göz altı morluklarından bahsediyorsak, bir dahiliye uzmanına görünmek ve biyolojik bir problem olup olmadığını öğrenmek gerekebilir. PRX ile beneklere, kararmalara, ton farklarına veda etmek çok kolay. 
PRX Nasıl Etki Ediyor?
PRX’in en büyük etkisi tyrosinase enzimini baskılıyor olmasıdır. Tyrosinase, cildin normal yapısında bulunan -kıl kökünde yani folikülde bulunur ve kıl kökü ile kıla rengini veren maddedir-melaninin, koyu renkli lekelere dönüşmesini sağlayan enzimdir. PRX, bu enzimi baskılar ve cilt lekelerinin tonunu açarak ciltte denge sağlar.
Uygulamadan sonra uzmanınızın önerdiği sürede en az 4 ay boyunca kullanılan ev bakım ürünleri sayesinde cilt beslenir, lekelerin rengi giderek açılır, yenilenen cilt çok daha ışıltılı ve kaliteli hale gelir. Melanin yapısal olarak homojen hale gelmesi ve dengesini bulması sayesinde leke ve pigmentasyon problemleri ortadan kalkar.  
PRX uygulamasının diğer agresif yöntemlere göre avantajlarını şöyle sıralayabiliriz:
Trikloroasetik Asit (TCA) içermez.
Komplikasyon riski yoktur.
Şiddetli soyulma yaşanmaz. 
Tek seansta bile güçlü bir etki elde etmemizi sağlar.
Yan etkileri yoktur.
Her yaşta kadın ve erkek için uygundur.

bottom of page