top of page

MAGIC PROBE

Cerrahi olmayan, bölgesel zayıflama ve selülit tedavisinde kullanılan bir sistemdir.
Isı,radyofrekans ve ses dalgaları kullanılmaktadır. Cildin dış yüzeyine uygulanan bu dalgalar, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklerine neden olur. Bununla birlikte oluşan köpüklenme önce genişleme, sonra patlama yaratır. Magic Probe denilen bu etki; yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını tahrip ederek depo yağların yapısını bozar. Bu dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak, lenf yolları sayesinde buralardan uzaklaştırılmaya çalışılır. İlk seansta yağlı bölgenin kalınlığına göre değişen 3-8 cm arasında ciddi bir incelme görülür. Kişinin durumuna göre 6-8 seans aralığında uygulama yapılır. Tedaviyi desteklemek için, yağsız diyet, bol su içilmesi önerilir.

MAGIC PROBE VÜCUDUN HANGİ BÖLGELERİNDE KULLANILIR ?
Spor ya da diyetle bile kurtulamadığımız ve kurtulmak istediğimiz, bel, karın, göbek, kol, bacak ve basendeki çözülemeyen depo yağları parçalayıp, yerleşmiş bölgesel yağları öncelikle eritmek, selülitli bölgelerin görünümünü düzeltmek için kullanılan güçlü bir sistemdir.
MAGIC PROB ETKİSİ NASIL OLUŞUR ?
MAGIC PROBE tedavisi ile yağ hücrelerinde parçalanma başlar ve serbest yağ asitlerine dönüşür, bu yağ asitleri hasta vücudu tarafından kullanılır.
MAGIC PROBE NASIL UYGULANIR?
Uygulama başlamadan bir gün önce ve sonraki gün, en az 2.5 litre su içilmesi gerekir. Bu, eritilmiş olan yağların vücuttan atılması için mutlaka uyulması gereken bir kuraldır. Uygulama, haftada bir ya da iki seans olmak üzere, kişinin durumuna göre 6-8 seansta tamamlanır. Tedaviyi desteklemek için, yağsız diyet ve bol su içilmesi önerilir. Lenf drenajı ile parçalanan yağların atılımı hızlandırılır. Bu da yaklaşık 1 hafta kadar sonra yağ ağırlığından kayıp olarak karşımıza çıkar. Magic Probe diğer yöntemlerden en büyük farkı; uygulamaların ağrısız ve acısız olması, seanstan sonra hemen günlük yaşama devam edilebilmesi ve anında sonuçların gözle görülmesi uygulama yerlerinde herhangi bir morluğun söz konusu olmamasıdır.
 

bottom of page