top of page

G5 masajı, ritmik bir masaj aleti olan özel bir cihaz yardımıyla uygulanır. Hızlı titreşimler aracılığı ile sıkılaşma sağlayan cihaz, selülit tedavisinde oldukça etklidir. Özellikle selülit tedavisi ve bölgesel zayıflamada kullanılan G5 uygulaması, kaslarda biriken laktik asit ve ödemin atılmasını da sağlar. Kan akışını hızlandırdığı için spazm tedavilerinde de kullanılabilir.
G5 masajının seansları ve uygulama bölgeleri
G5 masajı, vücut özelliklerine göre değişmekle birlikte 20-25 dakika süren, ortalama 10-15 seanstan oluşur. Vücudun her bölgesine uygulanabilen G5 masajı, tüm vücuda uygulanabilen bir işlemdir. Ancak en etkili sonuç alınan üst bacak, kalça, popo ve kol bölgeleri daha çok tercih edilmektedir.
G5 masajı, lenf direnaj gibi bölgesel zayıflama yöntemleriyle kombinlenerek uygulandığında, bölgesel zayıflamayı destekleyici özelliğe sahiptir.

G5 masajı nasıl uygulanır?
G5 masajı özel tasarlanan, her cilt tipine uygun başlıklar içeren başlıkları aracılığıyla ritmik titreşimler ve itme kuvveti uygulayan masaj cihazı ile uygulamaktadır. Uygulama bölgesi üzerinde titreşim ve itme kuvveti uygulayan G5 cihazı, selülit tedavilerinde uzun yıllardır kullanılan yöntemlerden biridir.
G5 masajında, uygulama bölgesine bitkisel içerikli aroma terapi yağların uygulanması, işlemin etkisini gözle görülür şekilde arttırır.

Hangi durumlarda G5 masajı tercih edilebilir?
Selülit tedavisi, bölgesel zayıflama, cilt sıkılaştırma ve toparlama, bölgesel dolaşım hızlandırma, yağ yakımı alanları G5 masajının tercih edildiği durumlar arasında yer almaktadır.
G5 masajında en dikkat edilmesi gereken noktalardan biri uygulamayı yapan kişinin tecrübeli, eğitimli ve bilgili olmasıdır. Aksi takdirde yanlış kaslar çalıştırılarak uygulamadan sonuç alınamayacağı gibi çeşitli sağlık problemleri de tetiklenebilir.

 

G5 masajının avantajları

El yordamıyla yapılan masajlara oranla 10 kat daha etkili ve güçlüdür.Vücutta biriken fazla yağın yakılmasını sağlar.Cilt üzerinde toparlanma etkisi yaratır.Bölgesel zayıflama sağlar.Selülitleri giderir.Bedensel stresi azaltır.Kas ve eklemlerin hareket kabiliyetini arttırır.Bölgesel dolaşımı düzenler.Yorgunluk sebebiyle kaslarda biriken laktik asitin vücuttan atılmasını sağlar, spazmları giderir.Ödem ve toksin atıcı özelliğe sahiptir.Cilde esneklik kazandırır.Kemik ağrısı problemini giderir.Stresi azaltır.Metabolizmayı hızlandırır.Pasif jimnastikten önce uygulandığı takdirde vücudun ısınmasını ve yağ yakımının daha erken başlamasını sağlar.

bottom of page