top of page

Dermapen Mezopen; mikro iğneler ile ciltte kolajen üretimini destekleyen, akne izleri, sarkmalar, çatlaklar üzerinde etkili bir anti-aging cilt bakımı tedavisidir.
Yaşlanma karşıtı tedaviler arasında dermapen fiyatı en uygun tedavilerden biri olarak öne çıkar. Tarihi oldukça eskilere dayanan dermapen tedavisi, akupunktur yönteminin cilt gençleştirmede kullanılması olarak açıklanabilir. Dermapen iğneleri ile yapılan dermapen cilt bakımı sayesinde cilt derinlemesine beslenirken deri altı dokuları uyaran mikro iğneler, kolajen üretimini destekler ve cildin elastikiyetini arttırır.
Dermapen, Mezoterapi olarak da bilinen yöntemin en büyük avantajı cildi beslemek için kullanılan solüsyon, vitamin ve serumların, derin cilt altı tabakasına kolaylıkla ulaşmasını sağlıyor olması. Dermapen iğneler, cildin ihtiyacı olan serum ve vitaminleri direkt olarak cilt altı dokulara kadar ulaştırır. Böylece derinin tüm katmanları, yüksek oranda beslenir ve gençleşir. 
Dermapen, doğal bir cilt gençleştirme yöntemi olduğu için özellikle anti-aging cilt bakımı olarak kullandığımız, cildi yaşlanmaya karşı koruma altına alıyor olması sebebiyle rağbet gören, geleneksel bir uygulamanın modernleştirilmiş versiyonudur. 

Dermapen Nedir?
Dermatolojik olarak güvenilirliğini kanıtlanmış, uluslararası ödüllü cilt yenileme yöntemi dermapen, mikro iğneleme ile cildin kendini yeniden yapılandırmaya teşvik edilmesi olarak tarif edilebilir. Epidermisin yapısına zarar vermeyecek şekilde uygulanan kontrollü yaralamayı onarmak için cilt kolajen hücresi üretmek zorundadır. Hyaluronik asit, vitamin ve serumlarla derin doku beslenerek bu onarma süreci desteklenir. Dermisten epidermise doğru bir cilt yenileme, gençleştirme süreci böylece başlatılmış olur.
Dermapen tedavisi ile; 
İnce kırışıklar tamamen kaybolur.
Cilt gerginleşir ve daha genç görünür.
Akne skarlarının görünümü hafifler ya da tamamen kaybolur.
Sarkmalar üzerinde etkilidir, cilt sıkılaşır.
Yüksek anti-aging koruma sağlar, yaşlanma yavaşlar.
Gözenekleri sıkılaştırır, epidermis güçlenir. 
Kan dolaşımını harekete geçirir, çok daha canlı bir cilt elde edebiliriz.
Çatlak tedavisinde en başarılı sonuçlara ulaşılır.

Dermapen Nasıl Uygulanır?
Daha çok yüzde kullanılan Dermapen’in çalışma prensibin cilt yüzeyinde ve derin deride kontrollü hasar yaratmak olarak özetleyebiliriz. Kişiye özel tek kullanımlık uçlar, 0,5 mm ve 2.5 mm uzunluğundaki mikro iğnelerden oluşur. Farklı uzunluktaki derma iğnelerin etki edecekleri derinliği ayarlamak mümkündür. Örneğin, derin ya da yükselmiş akne skarlarında dermapen iğneler çok daha derin bir etki alanına gereksinim duyar. 
Uygulama yaklaşık 25-30 dakika kadar sürer. Cildin ihtiyacına uygun olarak seçilen serum, dermapen cihazın değişen derinlikte etki eden uçlarıyla cilt yüzeyinde birim alanda yüzlerce mikro kanal açılır. İğnelerin dönerek ve belli bir açı ile cilde batarken cihazın yaydığı vibrasyon tedaviyi rahatlatır ve cildin en az hasara uğramasını sağlar. 
Dermapen; lokal anestezik kremler kullanılarak yapılan bir işlemdir ve işlem sırasında ciltte kızarma, kanama beklenen bir sonuçtur fakat üç dört saat içinde bu kızarma ve /veya kanama önemli ölçüde sönümlenir. Uygulama sonrasında cildin direk güneşe maruz kalmaması önemlidir. Birkaç gün kapatıcı kullanılacak tarzda makyaj yapmaktan imtina etmek gerekse de dermapen uygulaması sosyal hayata ara vermeniz gereken değil cildinize karşı hassas olmanız gereken uygulamadır demek daha doğru olur.

Dermapen ile Cilt Bakımı ve Anti-Aging
Yaşlanma, başta dolaşım sistemi olmak üzere tüm diğer sistemlerin yavaşlamasıdır ve dermapen kan dolaşımını harekete geçirerek daha canlı bir cilt elde etmemizi sağlar. Yüzeyi ve derin dokuları uyararak cildi oluşturan doku katmanlarını harekete geçirir. Micro yaraları iyileştirmek için aktifleşenler bağ doku kolajen üretir ve bu sayede gençleşme, cildin doğal seyrinde elde edilir. 
Kolajen üretimini sürekli hale getirdiğimizde, cilt ihtiyacı olan kadar kolajene sahip olduğunda yaşlanmayı durdurmuş oluruz. İfadeyi yaşlı gösteren sarkmaların en büyük nedeni elastikiyet kaybıdır ve  altında yatan neden artık eskisi kadar kolajen üretemeyen cildin bağ dokusunda meydana gelen deformasyondur. Dışarıdan kolajen alımı bedenin herhangi bir yerindeki diğer ihtiyaçları da  karşılayacağı için cilt gençleştirme üzerindeki etkisi zaman alabilir veya  yetersiz kalabilir. Dermapen, direkt uygulandığı bölgede yüksek oranda ve bedenin kendi kaynaklarını kullanarak kolajen hücresi üretimini tetikleyerek cildin gençleşmesini sağlar. 
Dermapen cilt bakımı ile ince çizgiler ve kırışıklıklar büyük oranda ortadan kalkar, derin çizgilerin görünümü hafifler. Gerginleşen ve sıkılaşan yüzdeki yorgun ve yaşlı ifade dağılır. Taze ve genç bir simaya, canlanmış bir yüze kavuşursunuz. 
Yan etkisi olmadığı için güvenle her yaştan kadın ve erkek için uygundur. 1 ile 6 seansa kadar planlama yapılabilir.

Dermapen ile Akne Skarları (İzleri) Tedavisi
Yaralanmaları kapatırken çoğu zaman iz kalması bedenin iyileştirme süreçlerinde sık rastlanan bir durumdur.  Hasarlı ya da müdahaleye maruz kalmış akneler, yara iyileşme  sürecinden iz bırakacak şekilde geçer. Dermapen, sivilce izleri ve akne skarları üzerinde en iyi çalışan cilt yenileme uygulamalarından biridir. Çeşitli vitamin, asit ve serumlarla desteklenen iz tedavisi sonunda çukurlu, dalgalı görüntüden büyük oranda giderilir.
Tedavi hakkında daha fazlasını Akne ve Sivilce İzi Tedavisi sayfamızda keşfedin.
Vakanın şiddetine uygun şekilde  seans sayısı ve uygulama periyodu planlanır. Dermapen ile akne izleri tedavisi diğer cilt yenileme yöntemleri ile kombine edilerek çok daha iyi sonuçlar elde edebilir, daha kısa zamanda tedaviyi tamamlayabiliriz. Ergenlik dönemini geride bırakmış kadın ve erkekler dermapen uygulaması için uygun adaylardır.  Hamilelik ve hematolojik hastalıklar dermapen uygulamasına engel teşkil eden durumlardır. Herhangi bir kan hastalığınız varsa bu bilgiyi kliniğinizle, cilt uzmanı ya da dermatolog hekimle mutlaka paylaşın.  
Dermapen tedavisi için uygun olmayan durumları sıralamak gerekirse; 
Mantar.
Hemofili.
Rose hastalığı.
Aktif akne durumu.
Açık yaralar.
Uçuk.
İyileşme sürecindeki güneş yanığı.
Siğil.

Dermapen ile Çatlak, Sarkma ve Pigmentasyon Tedavisi
Dermapen bir cilt soyma işlemi olmamasına rağmen ağır olmayan pigmentasyon problemlerinin tedavisinde tatmin edici neticelere ulaşmamızı sağlayabilir. Cilt yapısı ve lekelenmenin hangi katmanlarda olduğuna göre etkisi değişir fakat derin olmayan lekelerin tedavisinden hasta ve hekim genellikle memnun kalır. 
Çatlak tedavisinde oldukça etkili ve doğal bir yöntemdir. Daha agresif bir uygulama gerektirdiği konusunda hasta mutlaka bilgilendirilmelidir. Uygulama alanı çok geniş ise dermapenden derin çatlakların hafifletilmesi için destek alınabilir ve diğer çatlak tedavisi yöntemleri ile kombine olarak kullanılması tercih edilebilir. 

Dermapen Hakkında Sık Sorulan Sorular
1. Dermapen için uygun adaylar kimlerdir?

Akne tedavisi için ergenlik döneminin ya da aktif akne durumunun geçmiş olması gerekir. Dermapen uygulamasında herhangi bir yaş sınırlaması yoktur. Genç kalmak, yaşlanmanın etkilerinden kurtulmak isteyen tüm kadın ve erkekler için uygun bir tedavidir.
2. Dermapen’in uygulanmasın zamanı var mıdır?
FDA onaylı dermapen, güvenilir ve dört mevsim kullanılabilir bir cilt bakım ve gençleştirme yöntemidir.
3. Dermapen ne işe yarar?
Vitamin ve asitler ile cildi derinlemesine besleyen bakımlar, cilt yenileme ve gençleştirme, akne izlerinin tedavisi, dermapenin yaygın olarak kullanıldığı ve başarılı sonuçlar elde edildiği alanlardır.

bottom of page