top of page

Manikür pedikür, el, ayak ve tırnaklarımızın sağlıklı, güzel bir görünüme sahip ve temiz olması için, konusunda uzman estetisyenler tarafından periyodik olarak uygulanan profesyonel bir uygulamadır.
Manikür ellere, pedikür ise ayaklara uygulanan bakımdır.
Bu bakımlar ile

Ayak ve ellerde kan dolaşımını arttırılır.
Vücudumuzdaki stresi azaltır.
Pedikür işlemleri sırasında uygulanan masajlar, ayakkabılar içerisinde hapsolan ayakların rahatlamasına yardımcı olur.
Düzenli bakım sayesinde özellikle ayak sağlığı korunmuş olur.
Pürüzsüz cilt ve tırnaklara sahip olunmasını sağlar.
El ve ayaklardaki kan dolaşımını artırır,
Pedikür sırasında uygulanan masajlar, ayakkabılar içerisine hapsolan ayakların rahatlamasına yardımcı olur.

Manikür ve Pedikür çeşitleri :
Klasik manikür, pedikür
Idm manikür, pedikür :
Kişiye özel tek kullanımlık kitler, eldiven ve çoraplar kullanılmak üzere gerçekleştirilen manikür ve pedikür uygulamasıdır. Bu kitler, eldiven ve çoraplar el ve ayakları yumuşatan, nemlendiren, pürüssüzleştiren ve rahatlatan katkılar ile donatılmıştır.
Medikal manikür, pedikür : Kesici aletler olmadan, tıbbi cihazlar ve özel freze uçlar ile yapılan uygulamalardır.
Eğer uygulamayı yapan bir podolog ise manikür ve pedikür işlemi ötesinde batık tırnak, diyabetik ayak bakımı, nasır oluşumunun tedavisi, tırnak mantarı tedavisi, ayak şekil bozukluklarının tedavisi gibi medikal tedaviler yapmaktadır.

Tırnak Batması: Tırnağın içten büyüyerek deri altına girmesidir. Kalıtsal özellikler dışında yanlış ayakkabı giyilmesi en büyük etkenlerdendir. Tırnak altında uzayan tırnak şişme ve enfeksiyona sebep olabilir. Uzman kişiler tarafından tedavi edilmelidir. En etkili tedavi yöntemlerinden biri tel ve bant uygulamasıdır.
Tırnak Mantarı Bakımı: Yaygın olarak gözlenen tırnak mantarı, hem sağlık hem de kozmetik nedenlerle can sıkıcı bir durumdur. Tırnak mantarları, tek bir tırnakta görülebildiği gibi birçok tırnağa da yayılıp, tırnakların renginin bozulmasına, kalınlaşmasına ya da kenarlarının parçalanmasına neden olabilir.
Merkezimizde tırnak mantarı bakımı podolog tarafından uygulanıyor.

Kayıp Tırnak: Tırnak mantarı veya koma, sıkışma vb. sebepler ile kaybedilen tırnağın alt yüzeyine tedavi uygulanır ve jel ile kaplanarak tırnak şekli verilir. Hem görsel olarak tırnak alanı iyileştirilir hemde yüzey enfeksyonlara karşı kaplanarak korunmuş olur.
Ayak Nasır Bakımı: Özellikle gün içerisinde çok fazla yürüyen veya ayakta duran insanlarda, ayakların sürekli olarak ayakkabı içerisinde beklemesine bağlı olarak birtakım cilt hastalıkları görülebilir. Bunlar arasında en yaygın görülenlerden bir tanesi olan ayak nasırları, ayak yapısına uygun olmayan ayakkabılar ile ayak arasında oluşan sürtünme, ezilme ve benzeri nedenlerden kaynaklı ortaya çıkan bir sağlık problemidir. Oldukça ağrılı ve acı verici bir durum olan ayak nasırları, cildin olumsuz dış etkenlere karşı bir savunma mekanizması şeklinde oluşur. Cildin sertleşmesi ve buna bağlı olarak esnekliğini yitirmesi şeklinde gelişen ayak nasırları, ilerledikçe daha çok acı vermeye başlar ve tedavisi zorlaşır. Bu nedenle vücudun herhangi bir bölümünde nasır oluşumu gözlendiği takdirde ilerlememesi için derhal tedavi edilmelidir.

 

Tırnak Kaplama; incelmiş, kırılma eğilimi olan tırnakların kaplanması ve bu kaplamanın sabitlenmesi işlemidir.

- Klasik manikür
- Klasik pedikür
- Idm manikür
- Idm pedikür
- Medikal manikür
- Medikal pedikür
- Bant takma
- Tel tedavisi
- Nasır tedavisi
- Kayıp tırnak
- Mantar tedavisi
- Parafin el
- Parafin ayak
- Kalıcı oje el
- Kalıcı oje ayak
- Ekspres el bakımı
- Ekspres ayak bakımı
- Tırnak kaplama

bottom of page