top of page

Gözler, yüzdeki en güçlü ifade alanıdır. Bu sebeple göz altı torbası ve göz çevresi tedavisi, yüz gençleştirme uygulamaları arasında, en gerekli tedavilerin başında gelir.
Uygulandığı andan itibaren yüz ifadesi gençleşir, gözler daha sağlıklı ve dinç olur. Gözaltı torbası problemlerinde, krem gibi kozmetik tedaviler düzenli kullanıldığında dahi uzun vadede iyileşme gözlemlenir. Bunun yanında iyileşmenin olmadığı vakalar da çoktur. Gözaltı torbası tedavisi; Pelleve Altın Ütü, Radyofrekans gibi medikal estetik cihazlar ve Eyecell gibi medikal içerikli ürünler uygulanır başarı oranları yüksektir.
Göz Altı Torbası Neden Olur?
Gözaltında bulunan yağ torbalarını tutan zar dokunun gevşemesiyle gözaltı torbaları belirgin hale gelir. Genç yaştaki kadın ve erkekler arasında da sıklıkla karşılaşılan bu durum temelde iki sebeple oluşur; ilki genetik özellikler ya da beslenmeden kaynaklanan su tutma ve iltihaplanma durumudur, ikincisi ise başta yaşlanma olmak üzere birçok alışkanlıktan kaynaklanan su tutma ve dokusal deformasyondur. Genetik sebepler dışındaki nedenleri şöyle sıralayabiliriz;
Ekran önünde geçirilen uzun saatler.
Stres.
Uykusuzluk.
Aşırı tuz tüketimi.
Susuzluk.

Böbrek rahatsızlıkları, hormonal dengesizlikler, dolaşım bozuklukları, vitamin ve mineral eksiklikleri de gözaltı torbalarına neden olur. Bu tür rahatsızlıklardan kaynaklanmayan gözaltı torbalarının oluşumunu engellemek için;
Uykunuz düzenli ve en az 7 saat olmalı.
Günde 2,5 litre su içmelisiniz.
Güneşten korunmalı, güneş gözlüğü kullanmalısınız.
Sağlıklı beslenmeli ve tuz tüketiminden uzak durmalısınız.
Alkol ve sigaradan uzak durmalısınız. 
Spor ve fiziksel aktivite ile bedenin stres düzeyini azaltmaya yardımcı olmalısınız.  

Göz Altı Torbası Tedavisi ve Uygulamaları 
Gözaltı torbalarının neden olduğu yorgun ve hasta ifade, kişilerin iş ve sosyal yaşamını da olumsuz etkilemektedir.  Olduğundan yaşlı görünmek, aynadaki görüntüsünden hoşnut olmamak, kendini yaşlı hissetmek kişinin ruhsal ve enerji bedeninde negatif etkilere sebep olur. Gözaltındaki morarmış, kararmış gölgeli görüntü ve şişmiş, sarkmış göz torbaları, artık çok daha erken yaşlardan itibaren hem kadınlar hem erkekler arasında yaygın problemlerden biri haline geldi. Başlangıçta göze çarpmayan, kapatıcılarla kamufle etmeye çalıştığımız torbalar rahatsız edici boyuta gelmeden önce tedavi edilebilir. 
Estetik göz cerrahisinden çekinen, bıçak altına yatmadan gözaltı torbalarından kurtulmak isteyenler için farklı gözaltı torbası tedavi yöntemlerini, radyo frekans teknolojileri tabanlı tedaviler uygulamalar ve eyecell gibi medikal içerikli ürünler olarak iki temel kategoride değerlendirebiliriz.

 

bottom of page